Zdravé hubnutí

19. 02. 2014

Přijeďte se s námi vzdělávat a hýbat

VŠTJ MEDICINA Praha pořádá v rámci svého programu rekondiční pobytové akce. Hlavní náplní rekondičních pobytů jsou pohybové aktivity pod odborným vedením instruktorů. Pobytový kurz v Srbech od 20. do 23. března 2014 Rozšířený...čtěte více »

01. 12. 2013

Vánoce, návštěvy a hubnutí

Vánoce patří mezi rizikové období roku ohledně vzestupu váhy. Zkuste si naplánovat váš stravovací režim např. co nakoupíte a zda některé potraviny nelze nahradit jinými, které jsou méně kalorické. Během vánočních svátků také...čtěte více »

07. 11. 2013

Jak si udržovat hmotnost na mateřské dovolené

Asi každá maminka potvrdí, že mateřská „dovolená“ je trochu nadnesený výraz. A souhlasit bude i každý, kdo zažil, jaké je to, když domů přibude miminko. Tato radostná událost znamená kromě krásných zážitků, také obrovské množství...čtěte více »

07. 10. 2013

Kdy to nepřehánět s hubnutím

Hubnutí je běh na dlouhou trať a i když se nakonec přece jenom povede dosáhnout kýžené váhy, nastává další „boj“ o to, jak si pracně shozená kila udržet.  Nejen zhubnout, nejen váhu držet, ale zachovat si při tom všem určitý...čtěte více »

29. 07. 2013

Jak začít hubnout?

Zní to velmi jednoduše, stačí jíst nízkotučná jídla, cvičit a kila jdou dolů. Než to ovšem zkusíte! Objevuje se jedna překážka za druhou a často své úsilí vzdáte, aniž si to uvědomíte. Důležité je ujasnit si, proč chcete...čtěte více »

24. 06. 2013

Léto a hubnutí

Léto je ideálním obdobím, pokud potřebujete shodit pár přebytečných kil, neboť je k dostání více druhů ovoce a zeleniny. Postupně klesá jejich cena, což nám umožňuje využít je k přípravě rozmanitých pokrmů s nižším obsahem...čtěte více »

03. 04. 2013

Dětská obezitologie

Obezitologie dětí má přísně vymezené hranice oproti obezitologii dospělých, neboť každé životní období má specifické fyziologické nároky. Bohužel výskyt dětské obezity se za posledních dvacet let zdvojnásobil. Důležité...čtěte více »

05. 03. 2013

Celulitida

Pro celulitidu se v češtině používá výraz „pomerančová kůže“, podle jejího vzhledu. Vzniká postupně, nejprve je vidět pouze když stisknete kůži mezi prsty, poté ve stoje, následně vleže. Později začínají být místa s celulitidou...čtěte více »

28. 10. 2012

Podzim a deprese

Po létě přichází podzim, který pro někoho může být barevný a krásný a pro jiného symbolem špatné nálady (deprese). Podzimní deprese je krátkodobý pocit špatné nálady a ztráty energie. Tento výkyv nálady většinou...čtěte více »

27. 05. 2012

Diagnostika obezity

BMI (Body Mass Index) se uplatňuje při klasifikaci obezity. Již v roce 1836 definoval BMI Quetelet na základě vyšetřování belgické populace, pak upadl BMI v zapomnění a teprve na sklonku 20. století se dočkal širokého uplatnění v...čtěte více »