Recepty

01. 12. 2013

Rady pro štědrovečerní večeři

Bramborový salát Vynechejte majonézu, dá se dobře nahradit bílým jogurtem nebo část majonézy jogurtem nastavit. A kdo lpí na majonéze, může využít odlehčených majonéz light nebo sójové majonézy. Součástí salátů vůbec...čtěte více »

01. 12. 2013

Tipy na vánoční cukroví

Meruňkové kuličky Suroviny: 200 g sušených meruněk, 200 g mletého kokosu, 50 g moučkového cukru, 1-2 lžíce meruňkovice, nastrouhaná jádra ořechů na obalení Postup: Meruňky umeleme a promícháme s kokosem, cukrem a meruňkovicí....čtěte více »

29. 07. 2013

Řecká kuchyně

Řecká kuchyně vznikla smísením řeckorománské kulinářské tradice a východní kuchyně. Mnohé turecké pokrmy v Řecku zdomácněly. Masové pokrmy se připravují ze skopového, ryb, drůbeže a hovězího masa. Maso a ryby se nejčastěji...čtěte více »

24. 06. 2013

Italská kuchyně

Když se řekne italská kuchyně, tak většina lidí si vybaví pizzu a těstoviny. Těstoviny se vyrábějí v nejrůznějších tvarech a jsou velmi častou součástí italské stravy. Velmi vhodné je podávat těstoviny se zeleninou.  Itálie...čtěte více »

05. 06. 2013

Světová kuchyně v restauracích

Jíst v restauraci může mít řadu výhod i nevýhod. Hodně záleží na tom, jaký typ restaurace si vyberete a jaké konkrétní jídlo zvolíte. V dnešní době je výběr podniků, alespoň ve větších městech, skutečně pestrý....čtěte více »

23. 07. 2012

Houby a recepty

Jedlé houby se konzumují po staletí. Dříve to byly výhradně houby nalezené v přírodě, ale dnes se stále zvyšuje podíl hub uměle vypěstovaných. Protože houby rostou převážně na upravené organické hmotě, jsou možnosti...čtěte více »

05. 06. 2012

Recepty pokrmů se zeleninou

Papriková polévka (1 porce) 2 červené papriky, 1 lžička oleje, 0,3 l kuřecího nebo zeleninového vývaru bez tuku, 2 oloupaná rajčata, 1 cibule, 1 lžíce mouky, sůl, pepř Očištěné papriky nakrájíme na kousky. Na hlubší pánvi...čtěte více »

22. 05. 2012

Turecká kuchyně

Tato kuchyně je různorodá, bohatá a plná fantazie. Z turecké kuchyně vychází i hodně řecká kuchyně a turecké pokrmy (např. musaka, kebab, pilaf) v Řecku zdomácněly. Po francouzské a čínské kuchyni patří k těm...čtěte více »

29. 08. 2011

Vietnamská kuchyně

Vietnamskou kuchyni  ovlivňuje především její geografická poloha. Vietnam je 2000 km dlouhý a relativně úzký pás hornaté země na východní straně Západní Indie. Na východě je úzká pobřežní nížina, sever země (s výjimkou...čtěte více »

27. 04. 2011

Mexická a španělská kuchyně

Španělská kuchyně je, podobně jako mexická, typicky národní, hodně barevná a kořeněná, plná vůní a exotických chutí. Základními potravinami jsou ryby, hovězí, skopové a drůbeží maso, rýže, brambory, fazole, bílý chléb a zelenina,...čtěte více »