Pohyb

19. 02. 2014

Obezita a energie

Obezita a kontrola hmotnosti je vlastně jen hospodaření s energií. Není pravdou, že by lidé nevěděli, co je zdravé, a jak redukční režim nastavit. Horší je to ale s jeho udržením. Jedinou šancí je uvědomit si několik důležitých...čtěte více »

01. 01. 2014

Zimní sporty

Je zima a máme mnoho příležitostí věnovat se zimním sportům. Pokud budete na horách či ve vyšších polohách, kde je sníh, tak můžete provozovat lyžování nebo snowboarding. Lyžování lze rozdělit na dva základní druhy: sjezdové...čtěte více »

07. 11. 2013

Diabetik a pohyb

Součástí léčby každého diabetika by měla být pravidelná pohybová aktivita, která zvyšuje účinnost inzulínu, pokud je prováděna správně. Je třeba se řídit určitými zásadami : 1. Než začnete se cvičením, měl by vám lékař...čtěte více »

04. 09. 2013

Pravidelný pohyb

Pravidelně prováděný pohyb by měl být prováděn v nejlepším možném provedení, aby nedocházelo ke svalové nerovnováze. Svalová nerovnováha může být způsobena následkem dlouhodobého jednostranného zatěžování, v důsledku nadváhy,...čtěte více »

24. 06. 2013

Plavání

Mezi ideální letní pohybové aktivity patří plavání. Vodní hrátky patří k létu hlavně v dětství, ale ani v dospělosti si horký letní den bez vody nedokáže mnoho z nás představit. V dospělosti už to nejsou...čtěte více »

05. 06. 2013

Jízda na kole

Cyklistika se v posledních letech těší velkému rozmachu, neboť dochází k budování cyklistických stezek a tím k větším možnostem sportovního vyžití.  Jízda na kole je ideální pohybová aktivita pro lidi...čtěte více »

06. 05. 2013

Jarní sportování

Jaro je období, kdy už začíná být hezké počasí a nemusíme být oblečeni do tolika vrstev jako v zimě, takže se nám lépe pohybuje. V polojasném počasí s teplotami mezi 15 až 25 stupňů Celsia a lehkým vánkem se sportuje...čtěte více »

03. 04. 2013

Pohybová aktivita na jaře

Pohybová aktivita je komplexní součást lidského chování. Při nedostatku pohybu dochází v organismu k nežádoucím změnám  např. k úbytku svalové hmoty a k negativnímu ovlivnění všech metabolických pochodů v lidském...čtěte více »

10. 12. 2012

Zimní radovánky

Za pár dní začne zima a budeme mít mnoho příležitostí věnovat se zimním sportům. Pokud budete na horách či ve vyšších polohách, kde je sníh, tak můžete provozovat lyžování nebo snowboarding. Lyžování lze rozdělit na dva...čtěte více »

27. 10. 2012

Cvičení s overballem

Overball (zdravotní míček) je cvičební pomůcka, která se používá v oblasti rehabilitace a fyzioterapie. S tímto malým, lehkým, nafukovacím, pružným míčkem o průměru 28 cm lze  provádět opravdu širokou škálu posilovacích,...čtěte více »