Pohyb

19. 11. 2014

Stačí krůček po krůčku

Deset tisíc kroků denně, které podle doporučení může změnit život, bývá pro mnoho lidí nedosažitelných, a to hlavně v případě, mají‑li o desítky kilogramů více než je optimální hmotnost. Nachodíte-li nyní okolo 3 000 kroků...čtěte více »

21. 09. 2014

Zhubněte s hůlkami

Pravidelné nordic walking procházky pro zdatné i méně zdatné budou zahájeny 23. 9. 2014.  Podrobný rozpis termínů na září a říjen najdete na stránkách www.vstj.cz v sekci nordic walking. Pokud máte chuť, můžete společně...čtěte více »

20. 09. 2014

Až se zima zeptá, co jste dělali na podzim

Léto skončilo, pomalu se zkracuje den, klesá venkovní teplota a náš organismus se začíná připravovat na zimu. Blíží se období, kdy se obáváme nárůstu kilogramů. Jak na něj vyzrát? Zimní spáči přibírají, ale lidé nemusejí U...čtěte více »

04. 09. 2014

Zveme vás na akční září

V září zavítáme s projektem Mýty a skutečnost v léčbě a prevenci civilizačních onemocnění do tří měst. Začínáme 15. září 2014 v Praze, 23. 9. se přesuneme do Brna a sérii akcí prvního podzimního měsíce zakončíme...čtěte více »

03. 09. 2014

Pohyb je lék - Rekondiční centra

Občanské sdružení VŠTJ MEDICINA PRAHA, o. s. se již mnoho let věnuje organizaci pohybových aktivit pro klienty s civilizačními onemocněními jako jsou obezita, diabetes mellitus II. typu, vysoký krevní tlak a jiné. Pro všechny...čtěte více »

03. 09. 2014

Jízda na kole či rotopedu v redukčním režimu

Jízda na kole je ideální pohybová aktivita jak do přírody, tak do prostředí fitness centra či domova, kde využíváme tzv. stacionární kola (nejčastěji rotopedy). Je vhodná pro všechny věkové kategorie, pro sportovce i nesportovce...čtěte více »

19. 02. 2014

Obezita a energie

Obezita a kontrola hmotnosti je vlastně jen hospodaření s energií. Není pravdou, že by lidé nevěděli, co je zdravé, a jak redukční režim nastavit. Horší je to ale s jeho udržením. Jedinou šancí je uvědomit si několik důležitých...čtěte více »

01. 01. 2014

Zimní sporty

Je zima a máme mnoho příležitostí věnovat se zimním sportům. Pokud budete na horách či ve vyšších polohách, kde je sníh, tak můžete provozovat lyžování nebo snowboarding. Lyžování lze rozdělit na dva základní druhy: sjezdové...čtěte více »

07. 11. 2013

Diabetik a pohyb

Součástí léčby každého diabetika by měla být pravidelná pohybová aktivita, která zvyšuje účinnost inzulínu, pokud je prováděna správně. Je třeba se řídit určitými zásadami : 1. Než začnete se cvičením, měl by vám lékař...čtěte více »

04. 09. 2013

Pravidelný pohyb

Pravidelně prováděný pohyb by měl být prováděn v nejlepším možném provedení, aby nedocházelo ke svalové nerovnováze. Svalová nerovnováha může být způsobena následkem dlouhodobého jednostranného zatěžování, v důsledku nadváhy,...čtěte více »