Diety

31. 10. 2014

Potraviny a glykemický index

Jedním ze skloňovaných termínů v rámci vhodné a zdravé výživy i při redukci váhy je glykemický index potravin. Obecně se doporučuje konzumovat potraviny s nízkým glykemickým indexem. Co konkrétně to znamená? Jakým...čtěte více »

01. 01. 2014

Diety a hubnutí

Obezita vede k řadě zdravotních komplikací a proto je třeba udržovat si rozumnou váhu. Je k tomu vždy ale nutné dodat, že ne za jakoukoli cenu a jakýmkoli způsobem. Některé diety se v podstatě shodují se...čtěte více »

07. 10. 2013

Krabičková dieta

Krabičková dieta je hitem, především pro zaneprázdněné lidi, kteří nemají čas vařit a nakupovat, ale chtějí konzumovat pravidelnou a nutričně-vyváženou stravu. U této diety je přesně daný počet nutričně-vyvážených jídel, což je...čtěte více »

06. 05. 2013

Rámcový jídelníček

Rámcový jídelníček je způsob, jak se naučit sestavit vyvážený jídelníček. Snídaně je při snižování hmotnosti velmi důležitá, měla by obsahovat 25% denního energetického příjmu. Snažte se mít pravidelný stravovací režim –...čtěte více »

17. 09. 2012

Bodová dieta

Tato dieta je založena na bodovém systému. Každá potravina má přidělené číslo na základě kalorické a výživové hodnoty (např. zelenina má 0 bodů, 100 g slaniny 20 bodů a 100 g kuřecího masa 3 body). Vy máte povolený...čtěte více »

23. 07. 2012

Plážová dieta

Tato dieta vznikla původně jako lékařský program pro kardiaky, kteří potřebovali zhubnout, aby ulevili svému srdci.  Autorem je doktor Arthur Agatston. Při výzkumu se zaměřil na složení krve svých pacientů a...čtěte více »

24. 02. 2012

Banánová dieta

Tato dieta je velmi podobná dietě ananasové. Také je velice jednostranná. Banány obsahují 22% sacharidů, 75% vody a zbytek je sušina. Během banánové diety se jí pět porcí denně, ve kterých jsou zahrnuty minimálně 3 kusy...čtěte více »

24. 02. 2012

Ananasová dieta

Denně se konzumuje 1-3 kg čerstvého ananasu nebo šťávy z něj vylisované. Tato dieta se drží po dobu tří dnů až jednoho týdnu. Dieta je krátkodobá, nízkoenergetická a velice jednostranná. Ananas obsahuje enzym...čtěte více »

24. 02. 2012

Ovocná dieta

Je to krátkodobý dietní program zaměřený na určitý druh ovoce (např. dieta ananasová, banánová a další). U ovocné diety lze kombinovat více druhů ovoce nebo se lze zaměřit jen na jeden. Dodržuje se několik dní, maximálně...čtěte více »