Články

19. 11. 2014

Zelenina je pro hubnutí nepostradatelná

Výživa nepředstavuje pouze souhrn procesů, jejichž hlavním cílem je uspokojení nutričních potřeb, ale je i významným faktorem determinujícím zdraví člověka. Jednoduše řečeno – výživa může být lékem, ale může i zabíjet. V dnešní...čtěte více »

19. 11. 2014

Stačí krůček po krůčku

Deset tisíc kroků denně, které podle doporučení může změnit život, bývá pro mnoho lidí nedosažitelných, a to hlavně v případě, mají‑li o desítky kilogramů více než je optimální hmotnost. Nachodíte-li nyní okolo 3 000 kroků...čtěte více »

31. 10. 2014

V zimě zdravě a chutně

Se zimou nejsou spojeny pouze lyže, brusle a grog, ale také dobré jídlo. Paleta typicky zimních jídel je velmi široká a následující řádky jsou toho důkazem. Například bez luštěnin (hrách, čočka, fazole, sója, cizrna) si zimu ani...čtěte více »

31. 10. 2014

Obezita a vysoký krevní tlak

Obezita je v posledních letech významným problémem nejen v České republice. Podle loňského výzkumu, který byl v rámci projektu „Žij Zdravě“ podpořen Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a proveden agenturou STEM/MARK, trpí v ČR...čtěte více »

31. 10. 2014

Potraviny a glykemický index

Jedním ze skloňovaných termínů v rámci vhodné a zdravé výživy i při redukci váhy je glykemický index potravin. Obecně se doporučuje konzumovat potraviny s nízkým glykemickým indexem. Co konkrétně to znamená? Jakým...čtěte více »

31. 10. 2014

Příběh Anety: Celoživotní boj s kilogramy

Paní Aneta (45 let) bojuje s několika zdravotními potížemi od narození. I její hmotnost kolísá od nadváhy k obezitě a zpět téměř celý život. Ne vždy jdou kilogramy držet pod kontrolou i tou nejsilnější vůlí. Každý dostaneme do...čtěte více »

23. 10. 2014

Jak si dopřát a nepřibrat?

Léto sice skončilo, ale nikoliv čas dovolených. Dnes jsme již zvyklí cestovat celoročně. V posledních letech si řada Čechů oblíbila destinace, kde hlavní sezóna teprve začne nebo je právě teď v plném proudu. Jak si...čtěte více »

22. 10. 2014

Co je bariatrie a komu se doporučuje

Možná jste v souvislosti s obezitou zaslechli pojem bariatrická operace. Co to vlastně bariatrie je, a kdy se k ní přistupuje? Jak to v praxi vypadá, a kdo je vhodným adeptem pro tento způsob řešení obezity?...čtěte více »

14. 10. 2014

Zbořte s námi mýty o hubnutí

Pojďme si společně posvítit na několik mýtů v oblasti redukce váhy. Pokud jste se rozhodli k zdravému snižování hmotnosti, je třeba dávat pozor na některé obecně rozšířené mýty a omyly. Jezte každé dvě hodiny  Toto...čtěte více »

14. 10. 2014

Jak si rozumí ovoce s hubnutím?

Zajímá vás, jakou roli hraje v jídelníčku ovoce, a jak si rozumí s redukcí váhy? Konzumace ovoce je zásadně doporučována pro mnoho velmi pozitivních účinků, a pokud ho budete konzumovat s rozmyslem, pak bude...čtěte více »