Články

23. 10. 2014

Potraviny a glykemický index

Jedním ze skloňovaných termínů v rámci vhodné a zdravé výživy i při redukci váhy je glykemický index potravin. Obecně se doporučuje konzumovat potraviny s nízkým glykemickým indexem. Co konkrétně to znamená? Jakým...čtěte více »

23. 10. 2014

Jak si dopřát a nepřibrat?

Léto sice skončilo, ale nikoliv čas dovolených. Dnes jsme již zvyklí cestovat celoročně. V posledních letech si řada Čechů oblíbila destinace, kde hlavní sezóna teprve začne nebo je právě teď v plném proudu. Jak si...čtěte více »

22. 10. 2014

Co je bariatrie a komu se doporučuje

Možná jste v souvislosti s obezitou zaslechli pojem bariatrická operace. Co to vlastně bariatrie je, a kdy se k ní přistupuje? Jak to v praxi vypadá, a kdo je vhodným adeptem pro tento způsob řešení obezity?...čtěte více »

14. 10. 2014

Zbořte s námi mýty o hubnutí

Pojďme si společně posvítit na několik mýtů v oblasti redukce váhy. Pokud jste se rozhodli k zdravému snižování hmotnosti, je třeba dávat pozor na některé obecně rozšířené mýty a omyly. Jezte každé dvě hodiny  Toto...čtěte více »

14. 10. 2014

Jak si rozumí ovoce s hubnutím?

Zajímá vás, jakou roli hraje v jídelníčku ovoce, a jak si rozumí s redukcí váhy? Konzumace ovoce je zásadně doporučována pro mnoho velmi pozitivních účinků, a pokud ho budete konzumovat s rozmyslem, pak bude...čtěte více »

21. 09. 2014

Zhubněte s hůlkami

Pravidelné nordic walking procházky pro zdatné i méně zdatné budou zahájeny 23. 9. 2014.  Podrobný rozpis termínů na září a říjen najdete na stránkách www.vstj.cz v sekci nordic walking. Pokud máte chuť, můžete společně...čtěte více »

20. 09. 2014

Až se zima zeptá, co jste dělali na podzim

Léto skončilo, pomalu se zkracuje den, klesá venkovní teplota a náš organismus se začíná připravovat na zimu. Blíží se období, kdy se obáváme nárůstu kilogramů. Jak na něj vyzrát? Zimní spáči přibírají, ale lidé nemusejí U...čtěte více »

20. 09. 2014

eVito – skupinová podpora při hubnutí

Monitorování pohybové aktivity, eventuálně zapisování jídelníčků je výborná podpora pro redukční režim. Nicméně stále jste v tom sami a je potřeba velká vůle vydržet určitou dobu a překonat období, kdy se vám nechce. Máte-li...čtěte více »

04. 09. 2014

Zveme vás na akční září

V září zavítáme s projektem Mýty a skutečnost v léčbě a prevenci civilizačních onemocnění do tří měst. Začínáme 15. září 2014 v Praze, 23. 9. se přesuneme do Brna a sérii akcí prvního podzimního měsíce zakončíme...čtěte více »