Články

04. 09. 2014

Zveme vás na akční září

V září zavítáme s projektem Mýty a skutečnost v léčbě a prevenci civilizačních onemocnění do tří měst. Začínáme 15. září 2014 v Praze, 23. 9. se přesuneme do Brna a sérii akcí prvního podzimního měsíce zakončíme...čtěte více »

03. 09. 2014

Pohyb je lék - Rekondiční centra

Občanské sdružení VŠTJ MEDICINA PRAHA, o. s. se již mnoho let věnuje organizaci pohybových aktivit pro klienty s civilizačními onemocněními jako jsou obezita, diabetes mellitus II. typu, vysoký krevní tlak a jiné. Pro všechny...čtěte více »

03. 09. 2014

Jízda na kole či rotopedu v redukčním režimu

Jízda na kole je ideální pohybová aktivita jak do přírody, tak do prostředí fitness centra či domova, kde využíváme tzv. stacionární kola (nejčastěji rotopedy). Je vhodná pro všechny věkové kategorie, pro sportovce i nesportovce...čtěte více »

03. 09. 2014

Společně za lepším zdravím a kondicí

Od září otvíráme pro všechny zájemce o zdravé snížení hmotnosti nové skupinové tříměsíční redukční kurzy! Za velmi příznivou cenu vás čeká nabitý balíček služeb - 5 společných konzultací s lékařem a nutriční...čtěte více »

02. 09. 2014

Umělá sladidla a hubnutí?

Mnoho lidí začíná v redukčním režimu sladit náhradními sladidly v domnění, že je to základní krok k redukci hmotnosti. Je to ale velký omyl. Rozdíl na je­den slazený nápoj (2 sáčky cukru po 5 g) je například 160 kJ. Pro...čtěte více »

02. 09. 2014

Jsou tuky pouze prázdné kalorie?

Na tuky se v minulosti pohlíželo jako na „prázdné kalorie“. Tato představa je dnes překonána, tuky plní v našem těle řadu nenahraditelných funkcí – jsou např. základní složkou každé buněčné membrány, slouží jako energetická...čtěte více »

02. 09. 2014

Nejsou sacharidy jako sacharidy

Mnohé z redukčních diet, které slibují rych­lé snížení hmotnosti, se zaměřují na sachari­dy a v dietních plánech je radikálně ome­zují. Nejsou ale sacharidy jako sacharidy. Diety často zaměňují sacharidy obecně, tedy přírodní...čtěte více »

02. 09. 2014

InBody – analýza složení těla

Pokud chceme nastartovat změnu ve stravovacích návycích, redukci hmotnosti a zařazení vhodné pohybové aktivity, potřebujeme dobře znát současný stav organismu. Přístroj InBody je neocenitelná pomůcka při zjišťování efektivity a...čtěte více »